Wisc r Testi Yapan Merkezler

Wisc r Testi Yapan Merkezler

Wisc r Testi Yapan Merkezler

          Wısc-r zeka testi uygulamasını yapabilmek için uygulayıcının belirli bir uzmanlık eğitimi alması gerekmektedir. Bu eğitim sonucunda kişi ortalama 3 ay gibi bir süre içinde belirli sayıda uygulama yapar bu uygulamaları kontroller sonucunda başarılı ve sıfır hata ile yapmış olduğu belirlenirse kişi WISC-R Uygulayıcı Sertifikası’nı almaya hak kazanır. Ve uygulamayı yapmaya başlar.

           Aynadan danışmanlık merkezi olarak bünyemizde WISC-R Uygulayıcı Sertifikası’na sahip psikoloğumuz bulunmaktadır. Uygulayıcımızın psikolog olması testin sonuçlarının daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Uygulayıcımız test sırasında çocuklarla olan pozitif iletişim gücünü ve nitelikli gözlem gücünü kullanmaktadır bu sayede aileye test sonuçlarının yanında yaptığı gözlemlere dayalı danışmanlık sunma fırsatı da vermektedir. Çocuklarının zeka seviyelerini öğrenme talebi olan ailelere en kısa sürede randevu tarihi verilip kısa sürede sonuçları rapor halinde verilmektedir.

           Bunun yanında wısc-r zeka testi ihtiyaç halinde wısc-r uygulayıcısına sahip olan özel veya devlet hastanelerinde de yaptırılabilmektedir.

           Son olarak il ve ilçelerin bünyelerinde bulunan rehberlik araştırma merkezlerinde eğer uygulayıcı sertifikasına sahip uygulayıcı varsa wısc-r testi okulların rehberlik servislerinin yönlendirmesiyle yapılabilmektedir. Ancak bunun için geç randevu süreleri olabilmektedir. Ve de isteğe bağlı test yapılmamaktadır. İhtiyaç halinde rehber öğretmenin talebi ile yapılmaktadır.

  

          Test bir defa yapıldığında altı ay içinde tekrarı mümkün değildir. Çünkü çocuk soruları hatırlayacaktır.      O yüzden ailelerin testi yaptırdığı yerlere özen göstermesi gerekmektedir.